Akademickie Centrum Medyczne

szkoła rodzenia

Nasza Akademia Rodzenia to szkoła rodzenia inna niż wszystkie. Nie chcemy skupiać się na teorii, która jest dostępna powszechnie, zależy nam na pokazaniu Ci prawdy na temat rodzicielstwa – że będzie to najpiękniejsza przygoda Twojego życia, ale jednocześnie największe wyzwanie.

Kurs odbywa się w Akademickim Centrum Medycznym. Sprawując opiekę nad małymi dziećmi i ich rodzinami, spotkaliśmy się z potrzebą zapewnienia młodym mamom kompleksowej opieki zarówno w okresie ciąży, jak i połogu. Dlatego powstała Akademia Rodzenia.

Akademia Rodzenia jest wpisana do Rejestru Podmiotów Prowadzących Działalność Leczniczą, co wymagało przeprowadzenia całej procedury rejestrowej oraz pozytywnego przejścia kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Zajęcia prowadzimy w 5 modułach:

  •     ciąża,
  •     poród,
  •     połóg,
  •     karmienie,
  •     pielęgnacja.

Każdy moduł to dwa 1,5-godzinne spotkania. Zajęcia prowadzone są przez zespół specjalistów: doświadczone położne, fizjoterapeutę (Doradcę Noszenia w chustach ClauWi® i Instruktora Masażu Shantala), dietetyka oraz coacha.

ZAŁOŻENIA

Jesteśmy kameralną placówką medyczną - zajęcia prowadzimy w pomieszczeniach skontrolowanych przez Sanepid. To nie świetlica, hotel, ani też duży szpital, w którym roi się od bakterii.

Nasza kadra to nieprzypadkowa grupa osób - to nadal aktywne zawodowo osoby, pracujące w swoim zawodzie. Każda z nich jest mamą, czasem nawet poczwórną ;) Nie ma ryzyka, że o ciąży i porodzie opowiadać będzie ktoś, kto nigdy tego nie przeżył!

Zajęcia prowadzimy w 5 modułach: ciąża, poród, połóg, karmienie oraz pielęgnacja.

Każdy moduł to dwa 1,5-godzinne spotkania.

Nie więcej niż jedne zajęcia w module realizuje samodzielnie położna, pozostałe spotkania prowadzi zespół 2 specjalistów (fizjoterapeuta, dietetyk, coach, położna).

Nasza fizjoterapeutka jest jednocześnie certyfikowanym Doradcą Noszenia w chustach ClauWi® oraz Instruktorem Masażu Shantala.

Możesz wybrać czy chcesz skorzystać z całego programu Akademii Rodzenia, czy interesują Cię tylko wybrane moduły.

W naszych zajęciach można uczestniczyć jednoosobowo albo możesz zabrać ze sobą każdą bliską Ci osobę (męża, partnera, siostrę, mamę, ciocię). Ty decydujesz z Kim spędzisz ten czas.

Liczy się standard - nasze grupy nie przekroczą 6 par. Każdy płacący uczestnik ma zagwarantowany swój worek sako, podnóżek, krzesło, matę do ćwiczeń oraz lalkę.

Aby wytrwać wieczorową porą albo gdy spadnie Ci poziom cukru dostaniesz u nas kawę zbożową lub herbatę owocową, a Twoją osobę towarzyszącą poratujemy normalną kofeiną ;)

Uczciwie przyznajemy, że może zmienić się harmonogram zajęć i ich godziny. Chcemy Wam przekazać praktyczne informacje, więc musimy liczyć się z tym, że naszym położnym może przedłużyć się dyżur w szpitalu, bo jakieś Maleństwo wybierze sobie akurat ten termin na spotkanie ze swoimi Rodzicami. My zapewniamy, że poinformujemy Cię o tym, tak szybko jak to będzie możliwe, a jeśli będzie trzeba zmienić termin zajęć, to zrobimy to tak, aby pasował on Tobie.

Uczestnicy naszej Akademii Rodzenia mogą skorzystać z szerokiego wachlarza usług dodatkowych. A w ramach pakietu Aktywna Mama udzielimy Wam 10 % zniżki.

Z uwagi na Twoje samopoczucie i bezpieczeństwo zapraszamy na zajęcia po ukończeniu I trymestru.

Po więcej szczegółów zapraszamy na www.akademia.byd.pl.

Skontaktuj się
z nami

ul. A. Naruszewicza 11
85-229 Bydgoszcz
telefon tel. 52 567 07 82
acm@byd.pl
zegr od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00
logo