Akademickie Centrum Medyczne

Klinika Zmysłów

Centrum Medyczne Leczenia Zmysłów powstało z obserwowanego na rynku zdrowia zapotrzebowaniu na usługi medyczne związane z narządami zmysłów. Wzrok, słuch, węch, smak, czucie dotyku i bólu są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Zaburzenia ich funkcji prowadzi do wielu schorzeń obejmujących takie objawy jak: zaburzenia ostrości wzroku i widzenia barw prowadzące czasami aż do ślepoty, zawroty głowy, szumy uszne, zaburzenia słuchu prowadzące do głuchoty i w końcu zaburzenia węchu i smaku. Lekarzami, którzy zajmują się leczeniem schorzeń tychże zmysłów są: lekarze specjaliści okuliści, otorynolaryngolodzy oraz audiolodzy i foniatrzy. Nasza placówka gromadzi takie zasoby co w połączeniu z nowoczesną aparaturą diagnostyczno-leczniczą czyni nas w województwie kujawsko-pomorskim placówką unikatową. 
 

 www.klinikazmyslow.pl
rejestracja przez portal Znany Lekarz
 

Zaburzenia węchu i smaku
Schorzenia zatok przynosowych, niedrożny nos, alergia są przyczynami utraty smaku i węchu. Odpowiednia diagnoza i leczenie dają szansę na powrót czynności tych zmysłów. Jednak nie tylko laryngolodzy ale także neurolodzy diagnozują zaburzenia czynności tych zmysłów na poziomie ośrodkowego układu nerwowego.

Zaburzenia widzenia
Zaburzenia widzenia mogą być związane z wieloma chorobami. Zaćma, schorzenia siatkówki, rogówki, potrzeba okularów do czytania z bliska to jedynie mała ilość możliwych przyczyn zaburzeń widzenia. Nie można jednak pomóc pacjentowi bez odpowiedniej diagnostyki. Nasi specjaliści z pomocą nowoczesnej aparatury pomogą Państwu w leczeniu powyższych objawów i schorzeń.

Zaburzenia słuchu
Zaburzenia słuchu mogą mieć związek z wiekiem lub różnymi schorzeniami wieku średniego. Nie zaskoczymy profesjonalistów pisząc, że w obecnych czasach KAŻDY pacjent niezależnie od wieku może mieć przywrócony słuch do normy. Leczenia farmakologiczne lub chirurgiczne - implanty ucha środkowego lub ślimakowe.

Zaburzenia głosu i mowy
Nauczyciele, sprzedawcy, politycy, także lekarze w swojej codziennej pracy posługują się głosem. Schorzenia krtani prowadzące do jego pogorszenia lub utraty przerywają nie jedną karierę. Ale nawet w codziennym życiu w innych grupach zawodowych czy wiekowych schorzenia głosu pogarszają nasz kontakt z otoczeniem. Wtedy poszukujemy foniatry. Nasza placówka w Bydgoszczy zapewnia profesjonalną opiekę tych jakże pożądanych specjalistów.

Szumy uszne
Odwieczny problem audiologów i otorynolaryngologów już nie jest taki straszny. Klinika Zmysłów w Bydgoszczy dzięki doświadczonej kadrze i aparaturze audiologicznej postara się rozpoznać przyczyny oraz rozwiązać problemy związane z uciążliwym piskiem i hałasem w Twoich uszach czy głowie.

Zawroty głowy
Jesteśmy komercyjnym ośrodkiem w województwie kujawsko-pomorskim świadczącym usługi w zakresie diagnostyki i leczenia zawrotów głowy i zaburzeń równowagi. 


dr hab. n. med. Wojciech Kaźmierczak - otorynolaryngolog, audiolog i foniatra
profesor dr. hab. n. med. Henryk Kaźmierczak - otorynolaryngolog
dr n. med. Joanna Janiak-Kiszka - otorynolaryngolog, audiolog i foniatra
dr n. med. Marcin Daroszewski - otorynolaryngolog
dr n. med. Aleksandra Ślęzak - w trakcie specjalizacji z otorynolaryngologii
lek. med. Monika Orzechowska - otorynolaryngolog
dr n. med. Karolina Kaźmierczak - okulista
lek. med. Katarzyna Łapińska-Duczmal - okulista

 

 

Skontaktuj się
z nami

ul. A. Naruszewicza 11
85-229 Bydgoszcz
telefon tel. 52 567 07 82
acm@byd.pl
zegr od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00
logo