Akademickie Centrum Medyczne

rehabilitacja ambulatoryjna

Nasz zespół fizjoterapeutów zapewnia szybki powrót do pełni sił i optymalnej sprawności pacjentom z różnymi dolegliwościami. Prowadzimy rehabilitację ortopedyczną, neurologiczną, kardiologiczną, a także sportową. Poza zabiegami z zakresu kinezyterapii, masażu oraz fizykoterapii prowadzimy terapię manualną różnymi specjalistycznymi metodami.
Zaopiekujemy się każdym pacjentem, zapewniając mu indywidualną terapię dostosowaną do potrzeb.

Nasz kadra składa się z magistrów fizjoterapii oraz techników masażu leczniczego, co gwarantuje fachową opiekę medyczną oraz swobodny dostęp pacjenta do każdej usługi rehabilitacyjnej.

Bazę zabiegową stanowią specjalistyczne urządzenia, poddawane regularnym przeglądom. Umożliwiają one wykonywanie zabiegów fizjoterapeutycznych z zakresu elektrolecznictwa, światłolecznictwa, ciepłolecznictwa, laseroterapii, magnetoterapii, ultradźwięków, krioterapii miejscowej oraz hydroterapii kończyn.

Akademickie Centrum Medyczne dysponuje zapleczem do kinezyterapii indywidualnej oraz grupowej, jak również wyposażony jest w szeroką gamę przyrządów wykorzystywanych w pełnowymiarowym usprawnianiu ruchowym chorego.

Na zabiegi fizjoterapeutyczne przyjmujemy pacjentów na podstawie umowy zawartej z NFZ. Niezbędne jest posiadanie skierowania od lekarza (POZ, specjalisty, lekarza oddziału).
Skierowanie jest ważne nie dłużej niż 30 dni od dnia jego wystawienia.
Każdy cykl rehabilitacji rozpoczyna i kończy wizyta fizjoterapeutyczna, w trakcie której przeprowadzane jest wszechstronne badanie stanu zdrowia pacjenta w zakresie zgłaszanych dolegliwości oraz wyjaśniane są wszelkie wątpliwości pacjenta dot. proponowanych zabiegów i przebiegu terapii.

 ZABIEGI AMBULATORYJNE W WARUNKACH KOMERCYJNYCH

Poza standardowymi terapiami fizjoterapeutycznymi, stosujemy specjalistyczne metody, które pozwalają w przeciągu kilku spotkań z fizjoterapeutą, wyeliminować bóle promieniujące z narządu ruchu, na które uskarżają się nasi pacjenci. Do leczonych w ten sposób schorzeń należą m.in.:

  •     bóle układu kostno-szkieletowego
  •     rwa kulszowa
  •     dyskopatia
  •     urazy mięśniowe
  •     skręcenia i zwichnięcia stawów
  •     bóle głowy

Skontaktuj się
z nami

ul. A. Naruszewicza 11
85-229 Bydgoszcz
telefon tel. 52 567 07 82
acm@byd.pl
zegr od poniedziałku do piątku
w godzinach 08:00-18:00
logo